WorldSkills Norway

Innhold

Resultater Skole-NM 2019

Her vil resultatene fra Skole-NM 2019 bli publisert. Konkurransen pågår i tidsrommet 1.-26. april. De 36 fagene listes i alfabetisk rekkefølge.

Skole-NM 2019

  • 380 elever konkurrerer i 36 ulike yrkesfag
  • Skole-NM arrangeres i tidsrommet 1. - 26. april
  • Skole-NM arrangeres på 12 videregående skoler i 9 av landes fylker. Se oversikt her.
  • Deltakerne er tatt ut etter lokale skolemesterskap og fylkesmesterskap 
  • Resultatene fra de ulike arrangørstedene legges ut fortløpende. Les mer her.
  • Bilder fra skole-NM 2019

Akvakultur

  1. Audun Sande og Asle Andersen fra Meløy videregående skole, avdeling Inndyr, Nordland
  2. Fredrik Eiternes og Petter Sommer fra Val videregående skole, Trøndelag. 
  3. Kristian Kloster og Henki Moland fra Strand videregående skole, Rogaland 

Ambulansefaget

1. Daniel Halvorsen og Angelica Høyer, Thor Heyerdahl vgs, Vestfold 
2. Kristine Collett-Østensen og Fredrik Marken, Lier vgs, Buskerud    
3. Berk Bitmez og Kristine Lindgren, Strømmen vgs, Akershus  

Anleggsgartner

  1. Johanne Elida Kalanger og Arne Hangerhagen, Gjennestad vid skole, Vestfold
  2. Morten Martinsen og Endre Fridheim, Mære landbruksskole, Trøndelag
  3. Henrik Strømsjordet og Maren Andresen Røstadstuen, Lena-Valle vid skole, Oppland

Anleggsmaskinfører

  1. Elisas Krogstad, Gauldal vid skole, Trøndelag
  2. Casper Heldal, Sam Eyde vid skole, Aust-Agder
  3. Jakob Mietinen, Kirkenes vid skole, Finnmark 

Arbeidsmaskiner

  1. Adrian Austad, Thor Heyerdahls vid skole, Vestfold
  2. Daniel J A Bach Ekseth, Fauske vid skole, Nordland
  3. Jonatan Nygard, Os vid skole, Hordaland

Automatisering

  1. Dominik Maciej Ciesla og Krister Saga, Sandefjord vid skole, Vestfold
  2. Martin Simengård og Hans Melvin Olstad, Raufoss vid skole, Oppland
  3. Thomas Yri og Trond Zachariassen, Eid vid skole, Sogn og Fjordane 

Baker

1. Henrik Foss, Sørumsand vid. skole, Akershus
2. Bernt Haugen Gilberg, Lillehammer vid. skole avd Sør, Oppland
3. Cas Øien Iversen, Strinda vid. skole, Trøndelag

Barne- og ungdomsarbeider

  1. Tuva Caroline Møll og Synne Stormo Vedvik, Mandal vgs, Vest Agder
  2. Emilie Hansen og Celina Paalerud, Drømtorp vgs, Akershus
  3. Tina Hauger Brufladt og Live Othillie Mastad, Sentrum vgs, Hedmark

Bilfag, lette kjøretøy

  1. Christian Andrè J. Kruse, Borg vid skole, Østfold
  2. Martin Johan Fredriksen, Narvik vid skole, Nordland
  3. Daniel Radevski, Kuben vid skole, Oslo

Billakk/bilskade

  1. Tanya Fast, Kvadraturen skolesenter, Vest-Agder 
  2. Stian Sekkenes, Borgund vid skole, Møre og Romsdal
  3. Kristoffer Torsdalen, Skogmo vid skole, Telemark

Butikkslakter

1. Elise Solli Syvertsen, Glemmen vid. skole, Østfold
2. Martin Greni, Nannestad vid. skole, Akershus
3.  Sheyda Almuslem, Strinda vid. skole, Trøndelag

Design og søm

  1. Ida Maria Brønstad, Charlottenlund vid skole, Trøndelag
  2. Malin Tomine Hide, Borgund vid skole, Møre og Romsdal
  3. Line Aamot, Glemmen vid skole, Østfold

Elektriker

  1. Sølve Andre Dale og Ola Nedberge Hille, Høyanger vid skole, Sogn og Fjordane
  2. Erland Fossberget Haukaasen og Per Nylund Rasen, Ringsaker vid skole, Hedmark
  3. Tomas Fjellstad og Leonard Langøy Mjånes, Knarvik vid skole, Hordaland

Frisør

  1. Ida Christine Moberg Renanger, Charlottenlund vid skole, Trøndelag
  2. Labiba Jamal Magharbi, Sandefjord vid skole, Vestfold
  3. Andrea Chelsea Wallentin, Strømmen vid skole, Akershus

Helsefagarbeider

  1. Iselin Husevåg og Oline Challan, Sogn og Fjordane
  2. Thea Elisabeth Mortensen og Mina Sofie Skjeklestad, Østfold
  3. Kristine Pedersen og Marthe Sletten, Buskerud

Industriell matproduksjon

1. Abdul Fattah Albizereh, Strinda vid. skole, Trøndelag
2. Malin Westad, Nannestad vid. skole, Akershus
3. Geir Isak Åsengen Odinson, Storhamar, Hedmark

Industrimekaniker

  1. Even Almås, Gauldal vid skole, Trøndelag
  2. Stian Oppegaard, Elverum vid skole, Hedmark
  3. Daniel Handeland Jensen, Askøy vid skole, Hordaland

Interiør og utstillingdesign

  1. Pernille Fallang, Glemmen vid skole, Østfold
  2. Jane Linnestrand, Hønefoss vid skole, Buskerud
  3. Hanne Vassbø, Vågen vid skole, Rogaland 

Kokk

1. Daniel Bjørnseth, Måløy vid. skole, Sogn & Fjordane
2. Tonje Svee, Strinda vid. skole, Trøndelag
3. Ingrid Gledtisch, Vestby vid. skole, Akershus

Konditor

1. Busra Satici, Åssiden vid. skole, Buskerud
2. Elise Holmen, Mysen vid. skole, Østfold
3. Nina Mamble Øksnes, Sandsli vid skole, Hordaland

Kulde og varmepumpeteknikk

  1. Martin Rokstad, Malakoff vid skole, Østfold
  2. Mons Ringer Moen, Ringsaker vid skole, Hedmark
  3. Jørgen Roterud, Ringsaker vid skole, Hedmark

Landbruk og gartner

  1. Jens Ludvig Sørli og Eivind Skålvoll Thorenfeldt, Kalnes vgs, Østfold
  2. Natalie Barheim og Marius Flåten, Melsom vgs, Vestfold
  3. Eskil Paulsrud og Ole Sønstevoldhaugen, Lena-Valle vgs, Oppland

Lassbærer

1. Håkon Andreas Østro Slåtten, Kongsberg vgs Saggrenda, Buskerud
2. Andreas Grundvåg Bottolfs, Kongsberg vgs Saggrenda, Buskerud 
3. Sveinung Fladsrud, Valle vgs, Oppland

Logistikk

  1. Maria Trærland Hauge og Martin Nævdal, Knarvik vid skole, Hordaland
  2. Elen Nyhaven og Kristin Myre, Sam Eyde vid skole, Aust-Agder
  3. Simen Gården og Håvard Bakken, Nord Gudbrandsdal vgs, Oppland

Manuell maskinering

  1. Isak Sund, Hadeland vid skole, Oppland
  2. Nicolas Kittilsen Lie, Kragerø vid skole, Telemark
  3. Vytautas Nekriosius, Gauldal vid skole, Trøndelag

Mediegrafiker

  1. Maria Tananka Johansen, Mysen vid skole, Østfold
  2. Ludvig Samnøen, Hamar katedralskole, Hedmark
  3. Sunniva Steen fra Mosjøen vid skole i Nordland og Serina Heimland Wold fra Elvebakken vid skole i Oslo

Motorsag

Motorsag Jenter:
1. Anna Gjønnes , Tomb vgs
2 Marte Bøe Marstein, Kongsberg vgs Saggrenda, Buskerud
3 Ine Hagen, Kongsberg vgs Saggrenda

Motorsag Gutter:
1. Sivert Lindstad, Jønsberg vgs
2. Andreas Grundvåg Bottolfs, Kongsberg vgs Saggrenda
3. Einar Andreas Skinstad, Kongsberg vgs Saggrenda

Murerfaget

1. Henning Anundsen og , Skogmo vgs, Telemark
2. Daniel Heisholt Pedersen, Skogmo vgs, Telemark
3. Samuel Jemil Åsskau, Greåker vgs, Østfold

Møbelsnekker

  1. Jon Håkon Bjørnsson Breivik , Håndverksskolen på Hjerleid, Oppland
  2. Miriam Mounoko, Håndverksskolen på Hjerleid, Oppland
  3. Emilie Bodi, Skedsmo videregående skole, Akershus

Salgsfaget

  1. Petter Nilsen Skansen og Tina Daffinrund, Ole Vig vid skole, Trøndelag
  2. Emma Hammer Johannessen og Silje Odden, Sandefjord vid skole, Vestfold
  3. Phillip Jonathan Jakobsen og Joakim Leikfoss, Oslo handelsgymnasium, Oslo 

Servitør

1. Sara Tokerud, Kirkeparken vid skole, Østfold
2. Nina Oppberget, Greveskogen vid skole, Vestfold
3. Martine Linea Aune Skjølberg, Strinda vid. skole, Trøndelag

Skogteori

1. Ine Hagen, Kongsberg vgs Saggrenda, Buskerud

Smed

  1. Jo Richard Gilbu, Handverksskolen «Hjerleid», Oppland
  2. Johannes Grøstad Barstad, Handverksskolen «Hjerleid», Oppland
  3. Ask Sebastian Martens, Handverksskolen «Hjerleid», Oppland

Sveising

  1. Torgeir Karlstrøm, Ishavsbyen vid skole, Troms
  2. Noor Abdinasir Maalim, Glemmen vid skole, Østfold
  3. Ivar Gjelsvik, Mo og Øyrane vid skole, Sogn og Fjordane

Tømrer

  1. Peder Bergli, Grong vid skole, Trøndelag 
  2. Alexander Solbraa, Solør vid skole, Hedmark
  3. Tor Helge Norvang, Samisk vid skole, Finnmark