Helsefagelev fikk ikke lærlingplass
Hvert år går over 1000 yrkesfagelever på vg3 i skole, et omdiskutert alternativ til å være lærling. Etter endt løp er Silje Krane (19) usikker på om hun vil jobbe innen helse, skriver Fagbladet.no.
11 resultater
Hvert år går over 1000 yrkesfagelever på vg3 i skole, et omdiskutert alternativ til å være lærling. Etter endt løp er Silje Krane (19) usikker på om hun vil jobbe innen helse, skriver Fagbladet.no.
Menn i helse er en unik mulighet til å ta fagbrev som helsefagarbeider. Utdanningen er tilrettelagt for arbeidssøkende menn i alderen 25 – 55+.
– Det er noe riv ruskende galt når en helsefagarbeider som er yngre enn 30 år velger å jobbe i brillebutikk i stedet for i helse og omsorg, skriver hjelpepleier og hovedtillitsvalgt i Fagforbundet Askøy, Hilde Lende Aune i et innlegg i Fagbladet.
Bare sommer-OL og fotball-VM er større internasjonale konkurranser: – Jeg har som mål å bli verdensmester, sier 19 år gamle Marie Helseth som står klar med stetoskopet, skriver Fagbladet.
Stine Kipperberg valgte yrkesfag og bestemte seg for å bli helsefagarbeider. Se video hvordan hennes yrkesvalg etter hvert ledet henne frem til drømmejobben som førstehjelpsinstruktør hos hos Ask Safetey i Ålesund.
Hvorfor bør man bli en lærebedrift? Faglig leder Geir Berget ved Lovisenberg sykehus forklarer hvorfor de har valgt å ta inn en lærling i faget helsefagarbeider.
Daniel Halvorsen og Angelica Høyer fra Thor Heyerdahl videregående skole i Vestfold ble 25. april kåret til norgesmestere i ambulansefaget i Skole-NM 2019.
Tuva Caroline Møll og Synne Stormo Vedvik fra Mandal videregående skole i Vest Agder ble 10. april kåret til norgesmestere i barne- og ungdomsarbeiderfaget.
Iselin Husevåg og Oline Challan fra Måløy videregående skole i Sogn og Fjordane ble 9. april kåret til norgesmestere i helsearbeiderfaget i Skole-NM 2019.
Helsefagarbeider Silje Kjærnli (20) fra Oslo er tatt ut til det norske yrkeslandslaget som skal delta på yrkes-VM i Kazan, Russland i august 2019.