home.gifprint.gif

Kunnskapsministeren til London

KristinHalvorsen_laget.JPG

Det norske yrkeslandslaget er i gang med innspurten til WorldSkills. De 21 deltakerne gleder seg til å komme i gang 5. oktober. Kunnskapsminister Kristin Halvorsen vil være blant de 150.000 besøkende til WorldSkills i London.

Kristin Halvorsen kjenner godt til arbeidet og engasjementet for yrkesfagene som ligger i WorldSkills. Hun har vist stor interesse gjennom å ha oppmuntret deltakerne på det norske yrkeslandslaget flere ganger. Halvorsen har besøkt Yrkes-NM på Lillehammer, og nå har hun også meldt sin ankomst til WorldSkills i London 5.-8. oktober.

- Vi er helt avhengig av den kompetansen dere representerer, næringslivet vakler om vi ikke satser på yrkesfag. Det er blant det Kristin Halvorsen har sagt til deltakerne tidligere. Hun blir begeistret av å møte ungdommene!

Glad for gode ambassadører for yrkesfag
- Dere er en del av den nasjonale satsingen på yrkesfag! Dette er en nasjonal dugnad, som vi er glad dere er med på. Dere skaper positiv blest rundt yrkesfagene ved den deltakelsen og innsatsen dere gjør!

- Vi trenger flere fagarbeidere! Om vi ikke gjør noe, vil vi kunne mangle mange tusen fagarbeidere i framtiden, sier Kristin Halvorsen til deltakerne. - Takk for at dere er gode rollemodeller og ambassadører for fagene deres!

Go to London
Nå gjør hun som 150.000 andre – drar til London for å følge mesterskapet.

- Vi er svært glad for at kunnskapsministeren viser stor interesse for arbeidet med yrkesfag og den bevegelsen som WorldSkills har blitt. Det sier sekretariatsleder i WorldSkills Norway, Elisabeth Lange.

- Vi er helt avhengig av å bli sett, og bli anerkjent! Det er nødvendig for å få løftet yrkesfagene og fagarbeiderne. Den kompetansen de innehar har enorm verdi for Norge. Verdiskapingen de står for er avgjørende for Norges framtid. Vi er takknemlig for at Kristin Halvorsen, andre representanter for myndighetene, bedrifter, organisasjoner og skoler støtter opp om de positive ringvirkningene til WorldSkills.

> Bli kjent med deltakerne

 
 
 

Euro SkillsWorld Skills
sammarbeid_nho.gif   sammarbeid_utdann_direktoratet.gif   NorskIndustri_blue_ultrasmall.png   LO36px.gif   KS_logo36px.gif